هدفونی مناسب برای حل معضل آزار دهنده خروپف

گزیده اخبار فناوری

به تازگی هدفونی به نام Sleepbuds ساخته شده که خرخر کردن کاربر را به او هشدار می‌دهد. به این ترتیب کاربر برای پیشگیری از خروپف موقعیت سر و گردن خود را به هنگام خواب تغییر می‌دهد. علاوه بر آن این پیام‌ های هشدار اعصاب مغز کاربر را نیز فعال می‌کند و در نتیجه برای پیشگیری از خروپف کردن عضلات گلو کشیده‌‌تر می‌شوند. افزون بر این کاربر می‌تواند پس از بیدار شدن در اپلیکیشن مربوط به این هدفون روند خرخر کردن خود را رصد کند. منبع (www.tici.info)

شیشه های هوشمند اتومبیل به نابینایان کمک می کند تا سفری نشاط آور داشته باشند

گزیده اخبار فناوری

پیش ‌نمونه‌ ساخته شده از این نوع اتومبیل که “منظره را احساس کن” نام دارد، با استفاده از عکس‌هایی با کنتراست بالا در روی چراغ ‌های ال ‌ای ‌دی ( LED) منظره بیرون ماشین را باز تولید می‌کند. این تکنولوژی به برداشتن موانع سد کننده دید نابینایان کمک می‌کند و باعث می‌شود افرادی که بینایی‌شان را از دست داده ‌اند، سفری لذت‌بخش‌تر داشته باشند. افزون بر فناوری هوشمند نمایش مناظر بر روی پنجره خودرو، این اتومبیل هوشمند همچنین به امکان دستیار صوتی مجهز است که با استفاده از هوش مصنوعی، مناظر بیرون ماشین را برای نابینایان توصیف می‌کند. منبع (www.tici.info)

خودکاری که نوشته‌ها را ذخیره می‌کند

گزیده اخبار فناوری

یک شرکت ایتالیایی، خودکار هوشمندی ابداع کرده است که می‌تواند نوشته‌ها را برای دانلود ذخیره کند. شرکت ایتالیایی «مول‌اسکین» (Moleskine)، سال‌ها سعی داشته ارتباطی میان نوشتن آنالوگ و پرونده‌های دیجیتالی ایجاد کند. این خودکار با ذخیره نوشته‌ها به صورت آفلاین تا هنگام اتصال دوباره به تلفن همراه هوشمند یا تبلت، شما را از آنها بی‌نیاز می‌کند. این ابزار می‌تواند برای موقعیت‌های شلوغ مانند قطار، بیرون از منزل و در نور کم که بیرون آوردن ابزار نوشتاری دشوار است، مفید باشد. منبع (www.tici.info)

شارژ موبایل‌ با‌ راه‌ رفتن!گزیده اخبار فناوری

محققان دستگاهی تولید کرده‌اند که به کاربر امکان می‌دهد تنها با دویدن یا راه رفتن یا حتی حرکت کردن گوشی هوشمند یا هر دستگاه الکتریکی دیگر آن را شارژ کند. در آینده، ما انسان ‌ها خودمان تبدیل به انبارهای انرژی برای شارژ دستگاه‌ های خود خواهیم شد و می توانیم با استفاده از حرکات خود یا از محیط اطراف، شارژ مورد نیاز دستگاه‌ها را دریافت کنیم. دانشمندان برای طراحی این دستگاه شیوه متفاوتی از آنچه تاکنون شاهد آن بوده‌ایم، اعمال کرده‌اند. نسبت به دیگر دستگاه‌ها و مدل‌های مشابه، اختراع این محققان دو مزیت ویژه دارد: ۱- مواد استفاده شده در باتری این دستگاه به اندازه‌ای کوچک و باریک است که می‌توان در آینده حتی داخل لباس‌ها آن را تعبیه کرد. ۲- این دستگاه می‌تواند از حرکات با فرکانس خیلی پایین (کمتر از Hz10) شارژ دریافت کند. منبع (www.tici.info)